Fototapety ze zdjęć
26 listopada 2018
Druk wielkoformatowy obecnie
11 marca 2019

Dobór fototapety do wystroju wnętrza

Fototapeta to bardzo modny w ostatnim czasie element dekoracyjny, który sprawdza się zarówno w pomieszczeniach prywatnych, nowoczesnych biurowcach, obiektach sportowych, jak i wielu innych. Ci, którzy są zainteresowani zakupem fototapety do własnego domu, mogą wybierać wśród wzorów uniwersalnych, które sprawdzą się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, jak i produktów powstałych z myślą o wykorzystaniu w pokoju dziecięcym, sypialni czy kuchni.

Fototapeta we wzory a kolor ścian

fototapetyW ostatnich latach powstało wiele sklepów internetowych, które oferują wzorzyste fototapety w wielu gamach kolorystycznych. Taki produkt przypomina nieco klasyczną, pokrytą drobnym wzorkiem tapetę, ale w porównaniu do niej, wygląda znacznie efektownej, poza tym wyróżnia się znaczną odpornością na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Wzorzyste fototapety (w kwiaty, pasy, kropki, wzory geometryczne itp.) mogą zdobić całą ścianę albo jej fragment. Doskonale przełamują monotonię wnętrz urządzonych w szarościach i beżach, choć sprawdzają się także w przypadku kolorowych ścian. Należy jednak pamiętać, by kolor wzoru, albo przynajmniej jego fragment, był spójny z kolorem farby, jaką pokryto ścianę.

Motyw na fototapecie

Obok fototapet wzorzystych spotykamy też takie, które pokazują krajobraz, jeden budynek, przedmiot lub osobę. Miłośnicy szybkiej jazdy mogą postawić na fototapetę przedstawiającą sportowy samochód, chłopcy uczęszczający do klubu sportowego – fototapetę z motywem piłkarskim, zaś miłośnicy czworonogów – psy biegające po parku. Co ciekawe, na fototapecie wcale nie musi znajdować się przypadkowy zwierzak. Istnieje sposób na to, by ścianę zdobiło zdjęcie własnego pupila. Jaki to sposób?

Fototapety ze zdjęć

Wystarczy dostarczyć do naszej drukarni wybraną fotografię, a my na jej podstawie wykonamy profesjonalną fototapetę, która będzie czymś znacznie więcej, niż tylko ozdobą na ścianę. Będzie wyjątkową dekoracją, która niejako personalizuje wnętrze. Dla nas nie jest istotne, kto lub co znajduje się na zdjęciu, powinna to być jednak fotografia dobrej jakości. Więcej o tym, jak powstają fototapety ze zdjęć, przeczytasz tutaj.

Jak dobrać taką fototapetę do wystroju wnętrza? Przede wszystkim warto zastanowić się, czy w konkretnym pomieszczeniu lepiej będzie wyglądała fototapeta w bieli i czerni, czy też zdjęcie kolorowe. Zwracamy uwagę na kolory ścian i mebli, ale także dodatków, w szczególności dywanu, zasłon, poduszek czy bieżników. Kolory powinny tworzyć spójną całość.

Fototapetę ze zdjęcia można przykleić w dowolnym pomieszczeniu, jednak podczas składania zamówienia musimy zwrócić uwagę na rodzaj podłoża. W przypadku pomieszczeń kuchennych, jadalni czy przedpokoju, a także w przypadku pokoi dziecięcych, lepiej postawić na wzmocnione podłoże. Fototapeta będzie odporniejsza na działanie wilgoci, zabrudzenia oraz zarysowania. Poza tym fototapety wysokiej jakości można wielokrotnie czyścić.