Co powoduje, że fotografia jest zła lub się nam nie podoba?
11 listopada 2014
Grafiki – kosmos
20 grudnia 2014

czas oczekiwania na wydruki cyfrowe w drukarniWiele osób, które na co dzień nie ma styczności z praca drukarni zadaje pytanie ile czasu zajmuje wykonanie druku cyfrowego. Pytanie to jest dość ogólne, bowiem czas realizacji każdego zamówienia jest inny…

Pojedyncze wydruki realizowane są „od ręki”. Wystarczy przyjść do drukarni z plikiem (nagranym na płycie, USB lub jakimkolwiek innym nośniku). Jeszcze szybciej otrzymamy wydruki, gdy prześlemy pliki droga mailową – wtedy nie tracimy czasu na czekanie na wykonanie druku.

Inaczej wygląda sprawa większych zamówień – jak np. ulotki czy broszury. Tutaj drukarnia potrzebuje więcej czasu na wykonanie odbitek – choć, relatywnie, wydruki odbierzemy szybciej, niż gdybyśmy zlecali pracowni offsetowej (tą polecamy w przypadku naprawdę dużych zamówień).

Domeną druku cyfrowego jest szybkość jego realizacji – praktycznie już pierwsza odbitka jest gotowym produktem. Cyfrowe nośniku tekstu i grafiki uwolniły druk od stosowań form drukarskich oraz od robienia prób wydruku. A to dla każdego oznacza jedno – błyskawiczny czas realizacji wydruków.

Szukasz konkretnego wydruku? Sprawdź nas – Drukarnia gutenberg – druk cyfrowy