Projektowanie zaproszeń ślubnych

Drukujemy zarówno z Państwa projektów, jak i tworzymy projekty pod indywidualne zamówienia.

 

Jak zlecić projekt nam?

Dobre wesele zaczyna się od dobrych zaproszeń. Jeśli mają Państwo własny pomysł, koncepcję, ale brakuje czasu na przygotowanie projektu, czy po prostu nie wiadomo, jak się za niego zabrać – w naszej drukarni chętnie pomożemy i stworzymy indywidualny projekt!

Spotkanie

Prace nad projektem zaproszenia ślubnego zwykle zaczynają się od spotkania*, na którym pokazujemy nasze realizacje zaproszeń ślubnych oraz szeroki wybór papierów ozdobnych. Podczas spotkania najłatwiej ustalić wszystkie szczegóły. Mając różne projekty w ręku, najłatwiej je porównać i wybrać spośród nich ten, który Państwu będzie najbardziej odpowiadał. Na takie spotkanie warto też przygotować przykładowe wzory, które szczególnie się Państwu spodobały.

* Prosimy o wcześniejszy kontakt i umówienie terminu. Może się zdarzyć, że grafik będzie pracować nad innymi projektami, a po umówieniu rezerwujemy czas.

Następnie prosimy o przesłanie tekstów do zaproszenia drogą mailową na adres biuro@gutenberg-drukarnia.pl w formie elektronicznej z zachowaniem docelowych wielkości liter (wielkie litery, małe litery, nazwy własne itp.). Tekst zaproszenia powinien wyglądać dokładnie tak, jak na gotowym wydrukowanym zaproszeniu. Drukarnia nie ingeruje w przesłane treści.
Po wykonaniu projektu przesyłamy go mailowo do akceptacji. Cieszymy się, gdy projekt się podoba i od razu jest akceptowany, jeżeli jednak macie Państwo uwagi prosimy o ich listę (jeden zbiorczy mail). Nanosimy niezbędne poprawki i ponownie przesyłamy poprawiony projekt – to wszystko w cenie wykonania projektu. W bardzo sporadycznych przypadkach, gdy konieczne będą jeszcze inne zmiany, czy zmieni się koncepcja zaproszeń – również je wykonamy, jednak już za dodatkową opłatą, liczone wg stawki godzinowej pracy grafika.

 

Kontakt mailowy

Jeśli nie mogą Państwo wybrać się do nas osobiście, zachęcamy także do przesłania zapytania na e-mail: biuro@gutenberg-drukarnia.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasze prace były zgodne z oczekiwaniami klientów – niekiedy są to projekty zawiadomień w stylu minimalistycznym, innym razem zaproszenia niezwykle kolorowe i bogato ilustrowane. Dlatego też, aby sprostać Państwa oczekiwaniom, zachęcamy do przesłania maila z informacjami, szkicami, inspiracjami i wskazówkami odnośnie Państwa pomysłu na wygląd zaproszenia.

Aby usprawnić projektowanie zaproszenia prosimy także o informacje:
• w jakim formacie mają być zaproszenia (np. A5, A6, DL, 12x17cm, 14×14 cm)
• czy zaproszenia mają być jednokartkowe, czy składane (jeśli składane to, jak? W formie szafy, klasyczne otwierane do lewej, czy np. otwierane do góry?)
• czy mają być zastosowane uszlachetnienia – złocenie, srebrzenie, lakierowanie wybiórcze?
• jaka ma być kolorystyka, papier (np. biały, kremowy, gładki, fakturowany)*
• jakie grafiki, motywy, teksty, czcionki chcą Państwo umieścić w zaproszeniu

*Jeśli nie macie Państwo wybranego papieru, zapraszamy do obejrzenia papierów z naszej stałej oferty

Po zaprojektowaniu wzoru zaproszeń istnieje możliwość dokonania przez nas personalizacji (wpisania komputerowo nazwisk gości do zaproszeń) w cenie 0,40 zł brutto za sztukę. Prosimy o przesłanie listy gości drogą mailową na adres biuro@gutenberg-drukarnia.pl w formie elektronicznej (najlepiej w notatniku lub Wordzie) w odmienionej formie (Sz. P. Annę i Jana Kowalskich) z zachowaniem docelowych wielkości liter, z zawartym Sz. P. przed nazwiskami (jeśli zwrot ma się tam znaleźć), bez numerowania gości oraz dodatkowych uwag w pliku. Ewentualne dodatkowe uwagi prosimy zawierać w tekście maila.

Projekty zaproszeń wykonujemy w cenie 90 zł za godzinę pracy grafika.
Czas oczekiwania na projekt to najczęściej 2 dni robocze od momentu otrzymania wszystkich materiałów.
SPRAWDZANIE PRZESŁANEGO PROJEKTU POD KĄTEM LITERÓWEK I BŁĘDÓW GRAMATYCZNYCH/INTERPUNKCYJNYCH LEŻY PO STRONIE KLIENTA. PO AKCEPTACJI PROJEKTU POWYŻSZE BŁĘDY NIE SĄ PODSTAWĄ DO REKLAMACJI.

 

Jak przygotować własny projekt do druku?

Zamówienie gotowego projektu zaproszeń prosimy o przesłanie na e-mail: biuro@gutenberg-drukarnia.pl

Wymagania odnośnie projektu graficznego:

• prosimy o zapisanie go w formacie: TIFF, PDF, ewentualnie JPEG;
• teksty muszą być zamienione na krzywe;
• rozdzielczość pliku – minimum 300 dpi;
• projekt musi posiadać spady 2,5 mm z każdej strony. Spad to obszar dookoła Twojej grafiki, który odcinany jest podczas procesu przycinania (mogą wystąpić przesunięcia 1-2 mm, a bez spadu mogą powstać białe linie przy krawędziach). Jeżeli zaproszenie ma mieć format np. 14 cm×14 cm, grafika musi mieć rozmiar 14,5×14,5 cm (14 cm format netto oraz po 2,5 mm z każdej strony). Wszystkie tła użyte w grafice (np. zdjęcia) powinny dochodzić do krawędzi pliku, czyli na spadach powinna znajdować się grafika tła;
• zaproszenia otwierane proszę przygotować w formie rozkładówki, a nie pojedynczych stron, np. zaproszenie 28×14 składane do 14×14 cm powinno być przygotowane w formacie 28,5×14,5 cm (odpowiednio strona zewnętrzna i środek);
• zachowanie bezpiecznego obszaru – wszystkie teksty i ramki powinny być oddalone od krawędzi cięcia, czyli formatu netto, o min. 5 mm. Odstępy dotyczą również linii zgięcia (w przypadku zaproszeń składanych);
• proszę nie układać dla nas zaproszeń na arkuszach, tylko przesłać pojedyncze pliki z projektami. Jeśli front zaproszeń ma być jednakowy dla wszystkich, wystarczy przesłać go tylko raz;
• przesłane projekty są sprawdzane pod kątem ww. wymagań. Oferujemy możliwość wprowadzenia poprawek w cenie 40zł/h. Poprawiony projekt do akceptacji wysyłamy drogą mailową.

DRUKARNIA NIE INGERUJE W PLIKI KLIENTÓW, TYM SAMYM NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ŹLE PRZYGOTOWANE WYDRUKI. INGERENCJA W TEKSTY JEDYNIE NA WYRAŹNĄ PROŚBĘ KLIENTA.

 

Wybierając zaproszenia złocone lub srebrzone* należy pamiętać, aby elementy, które mają być uszlachetnione były w kolorze czarnym (R:0 G:0 B:0) oraz zapisane w oddzielnym pliku.

*Uwaga! Wybierając złote lub srebrne zaproszenia, papier powinien być gładki, ponieważ przy papierach fakturowanych pokrycie folią nie będzie pełne.

Grawerowane zaproszenia najlepiej jest zapisać w formie wektorowej (.ai, ,pdf, .eps), w kolorze czarnym (R:0 G:0 B:0).

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu mailowego: biuro@gutenberg-drukarnia.pl lub telefonicznego: 730 885 333 (pon. – pt. od 8:30 do 16:00) – chętnie pomożemy!

Zachęcamy do kontaktu

zaproszenie na ślub złote z kalką

Może Ci się spodobać..

Zaproszenia ślubne

nasze prace (61).jpg

Może Ci się spodobać..

Papiery ozdobne

kartka okolicznościowa z podkładką pod kubek

Może Ci się spodobać..

Zaproszenia okolicznościowe