Winietki ślubne

Winietki na stół to nieodłączny element każdego wesela – pomagają wprowadzić porządek na sali weselnej, a każdy zaproszony gość znajdzie swoje odpowiednio zaplanowane miejsce.

Winietka weselna to imienna wizytówka oznaczająca miejsce danego gościa przy stole. Zazwyczaj zawiera imię i nazwisko, choć drukujemy też oryginalne winietki ślubne – np. na wesoło z przezwiskiem lub z indywidualną dedykacją jak np. „najlepszy świadek na świecie”, czy „piękna osoba towarzysząca Kamila”. Winietki weselne mogą mieć różne formaty i kształty – od klasycznych papierowych winietek w formie wizytówki lub „stojaczka”, przez winietki o nieregularnych kształtach, po ekskluzywne winietki drukowane na plexi czy drewnie.

Zazwyczaj Pary Młode decydują się na wzór winietki dopasowany stylem do wręczanych wcześniej zaproszeń ślubnych (mogą to być np. winietki w stylu boho, glamour, rustykalne, minimalistyczne, ze złotymi zdobieniami) lub nawiązują stylem do wystroju sali weselnej. Warto zwrócić uwagę, aby cała papeteria ślubna była oryginalna i ze sobą spójna.

Jakie winietki ślubne drukujemy?

 

  • klasyczne winietki papierowe
  • 10x10cm składane do 10x5cm;
  • 9x9cm składane do 9×4,5cm;
  • 9x5cm (leżące);
  • inny wymiar wybrany przez Państwa;
  • winietki ślubne złote lub srebrne
  • winietki papierowe grawerowane (grawer możliwy jest zarówno na jasnych, jak i ciemnych papierach)
  • winietki papierowe o nieregularnym kształcie (np. z wystającym serduszkiem)
  • winietki drewniane grawerowane
  • winietki na plexi grawerowane

 

Jak zamówić winietki na stół?

Winietki na stół (jak i całą papeterię ślubną) warto zamówić na kilka dni przed ślubem, żeby nie było już zmian w liście gości. Jeśli spodziewamy się, że jakieś zmiany mogą jeszcze nastąpić (na tzw. ostatnią chwilę) to warto zamówić kilka pustych winietek do ręcznego uzupełnienia lub kilka sztuk z napisem „osoba towarzysząca”.

Winietki ślubne drukujemy zarówno z projektów klientów, jak i przygotowujemy projekty pod indywidualne zamówienia. Jeśli Państwo przygotowujecie projekt, prosimy o zapoznanie się z instrukcją oddania plików do druku. Możemy też zająć się wyłącznie personalizacją winietek. Jeśli projekt przygotowujemy my, prosimy o przesłanie szczegółów zamówienia i listy gości (w notatniku, z zachowaniem docelowych wielkości liter, bez numeracji i innych uwag) mailowo na biuro@gutenberg-drukarnia.pl.
Potrzebujesz nie tylko winietek, ale też numerów stołów, planu sali, czy zawieszek na wódkę? Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą na papeterię ślubną.

Zainteresowała Cię oferta?

księga gości drewniana grawerowana

Może Ci się spodobać..

Księgi gości

papeteria ślubna kwiatowa

Może Ci się spodobać..

Plany sali

menu weselne kwiatowe

Może Ci się spodobać..

Menu weselne