wizytówki dwustronne, laminowane złote
Twoja wizytówka w biznesie. Jak ją stworzyć krok po kroku?
27 kwietnia 2023
Papeteria ślubna: Jak wybrać wymarzone zaproszenia i dodatki?
1 sierpnia 2023

Chcesz skutecznie rozreklamować usługi swojej firmy? Sprawdź, jak zaprojektować ulotkę do druku. To jedna z najtańszych form reklamy, więc warto skorzystać z naszych usług i zdecydować się na druk ulotek we Wrocławiu w drukarni Gutenberg. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób przygotować projekt ulotki by nadawała się do wydruku.

Jak zaprojektować ulotkę do druku?

Przygotowanie projektu ulotki obejmuje kilka kluczowych kroków. Oto podstawowe wskazówki, które pomogą Ci zadbać o to, by prezentowała się ona profesjonalnie i zachęcała do skorzystania z Twoich usług:

  1. Przede wszystkim określ cel ulotki. Zastanów się, jaki jest główny cel tej formy reklamy. Jego zdefiniowanie pomoże Ci lepiej skoncentrować treść i projekt ulotki.
  2. Zdefiniuj grupę docelową: określ, do kogo skierowana jest ulotka. Dzięki temu łatwiej będzie dostosować styl, język i treść ulotki.
  3. Wybierz odpowiedni format ulotki, np. A4, A5 lub inną opcję, która najlepiej pasuje do tego, co chcesz na niej umieścić. Pamiętaj, że ulotka nie powinna być ani zbyt wielka, ani zbyt mała. Właśnie dlatego sama treść nie powinna być zbyt długa.
  4. Przygotuj szkic lub szablon ulotki, aby uporządkować treść i grafikę. Zapewnij czytelny i logiczny układ, który przyciągnie uwagę odbiorcy.
  5. Dobierz odpowiednią kolorystykę, która będzie pasować do Twojego celu i marki. Kolory powinny być atrakcyjne i kontrastowe, ale jednocześnie harmonijne i łatwe do odczytania.
  6. Dodaj atrakcyjne grafiki. W tym celu wykorzystaj obrazy, ilustracje i grafiki, które wzbogacą treść ulotki i przyciągną uwagę odbiorców. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie grafiki są odpowiedniej jakości.
  7. Nie zapomnij dodać swoich danych kontaktowych, takich jak numer telefonu, adres e-mail, strona internetowa itp. Pozwoli to odbiorcom skontaktować się z Tobą w razie pytań lub zainteresowania.

Na sam koniec całość koniecznie przeanalizuj i popraw. Pozwoli to uniknąć wszelkich wpadek pod kątem błędów ortograficznych, gramatycznych i innych niedociągnięć. O opinię warto poprosić też kogoś innego. Im więcej osób oceni projekt, tym lepiej będzie on dopracowany.

Jak przygotować ulotkę do druku?

W momencie, gdy projekt ulotki jest już gotowy, pora przygotować ją do wydruku. Jak to zrobić? Korzystając z usług naszej drukarni we Wrocławiu wystarczy, że zadbasz o to, żeby pliki były przygotowane w odpowiednim formacie i rozdzielczości 300 dpi. Przy projekcie ulotki należy dodać z każdej strony 2,5 mm spady – margines do ścięcia, przedłużenie grafik lub tła. Treść powinna być odsunięta od krawędzi cięcia o min. 3 mm. Projekt należy zapisać jako PDF lub TIFF w docelowym formacie, np. dla ulotek A5 (148×210 mm). Projekt do druku powinien mieć format 152×215 mm Jeżeli dostarczysz nam projekt z zachowaniem właśnie tych warunków, możesz mieć pewność, że ulotki po wydruku nie będą potrzebowały poprawek.

Ile kosztuje druk ulotek?

Wiesz już, jak zaprojektować i przygotować ulotkę do druku. Pozostaje pytanie o to, ile za taką usługę zapłacisz. Ceny, jakie oferuje nasza drukarnia we Wrocławiu, znajdziesz w cenniku znajdującym się na stronie. Koszt wydruku zależy od tego, czy ma to być druk jedno-, czy dwustronny, nakładu ulotek oraz dokładnego formatu wydruku.

Jeżeli nie masz pewności co do tego, jaką opcję najlepiej wybrać i chcesz skonsultować swój projekt, nasi pracownicy z chęcią pomogą! Drukarnia Gutenberg to miejsce, w którym wydrukujemy dla Ciebie wszystko, czego potrzebujesz – od ulotki po zaproszenia ślubne i plakaty.

Sprawdź: