Skanowanie praktyczne informacje
23 września 2013
Fotoobrazy – doskonały pomysł na prezent
17 grudnia 2013

Nowoczesne drukarnie stale powiększają zasób swoich usług. Do popularnych usług profesjonalnej drukarni należy druk na wielkich powierzchniach, z przeznaczeniem do reklam, billboardów czy plakatów. Do wykonana wydruku wielkopowierzchniowego na specyficznym podłożu stosuje się technikę nazywaną plotowaniem. Do wykonania takiego wydruku wykorzystuje się przeznaczone do tego celu drukarki ploterowe. Dzięki ich zastosowaniu, stworzenie zewnętrznej reklamy wielkopowierzchniowej jest stosunkowo szybkie i niedrogie.

druk cyfrowy wroclaw O ile w przypadku małych wydruków w formacie np. A4, można w domowych warunkach otrzymać optymalną jakość, tak przy większych formatach standardowe drukarki nie są w stanie sobie poradzić. Ponad to, domowe drukarki stosują druk atramentowy, który w łatwy sposób może ulec zniszczeniu (przy zetknięciu się z wodą lub wilgocią. Druk wielkoformatowy to wytwarzanie nadruków odpornych na działania trudnych czynników atmosferycznych, jak deszcz, śnieg, wilgoć, wiatr i promieniowanie UV.

Koszt zakupu i utrzymania drukarki plotującej jest wysoki, więc wydruk wielkoformatowy powstaje jedynie w specjalistycznych, cyfrowych drukarniach. Są to nowoczesne drukarnie, gdzie projekt graficzny reklamy umieszczanej na billboardach, bannerach, roll-up’ach, jest przenoszony bezpośrednio z pliku z grafiką na materiał. Druk cyfrowy Wrocław ogranicza do minimum czas pomiędzy stworzeniem projektu reklamy przez grafika, a jej wydrukiem. Drukowanie cyfrowe pozwala na powszechne i niedrogie stosowanie reklamy outsorcingowej przez każdą, nawet małą firmę lub przedsiębiorstwo.

Dowiedz się więcej o druku cyfrowym z naszej strony: druk cyfrowy Wrocław