Drukarnia Gutenberg
Najlepsza drukarnia Wrocław
25 maja 2017
Drukarnia Gutenberg
Drukarnia Gutenberg początki
14 lipca 2017

Fototapeta z wakacji – informacje praktyczne

Fototapeta z wakacji to ciekawy pomysł na zatrzymania lata i zachowanie nastroju radości w swoim domu lub mieszkaniu. Zanim jednak zdecydujemy się na przywołanie ducha lata warto poznać praktyczne aspekty związane z fototapetą. Czym jest fototapeta i jak wybrać odpowiednią do naszych potrzeb? Fototapeta to jak sama nazwa wskazuje tapeta z nadrukowaną fotografią. Fototapety są wykonywane na różnego rodzaju materiałach. Każdy z nich ma nieco inne cechy, dlatego warto poświęcić chwilę na ich analizę. Najczęstsze podłoża przeznaczone do fototapet to fizelina, papier lateksowy lub bawełniany. Fizelina nadaje się do przykrycia nierówności ścian i jako, że jest to tak zwany materiał oddychający jest idealna do kuchni lub łazienek. Papier lateksowy jest bardzo gładki i fotorealistyczny. Idealnie sprawdzi się na zagruntowanych ścianach. Papier bawełniany to już zdecydowanie wyższa półka gwarantująca najwyższą jakość. W zależności od wybranego materiału metody aplikacji będą się nieznacznie różnić.

Fototapeta z wakacji – pomysły

Jeśli decydujemy się na fototapetę i mamy już wykonawcę (najczęściej specjalizującą się w tego typu nadrukach drukarnię) pora na najtrudniejszy wybór, a mianowicie wybór zdjęcia. Pamiętajmy, że nie samo zdjęcie jest istotne, ważna jest także lokalizacja fototapety. Zdjęcie i wybrana lokalizacja muszą idealnie współgrać. Rodzinne zdjęcie na bazarze pełnym egzotycznych owoców raczej nie sprawdzi się w przedpokoju, gdzie zniknie pod pólkami na buty i wieszakami. Warto więc dokładnie rozważyć te dwa elementy. Fototapeta z wakacji ma przecież nadać wnętrzu naszego domu niepowtarzalny klimat i przyciągnąć uwagę gości. Jakie pomysły można bezpiecznie wykorzystać?

Zawsze dobrymi pomysłami na niecodzienne ożywienie wnętrza są krajobrazy. Panoramiczne zdjęcia słonecznej plaży, nasycony intensywnymi kolorami las czy błękitna toń oceanu odbijająca słońce gwarantują spektakularne efekty. Nic nas jednak nie ogranicza w wyborze. Jeśli chcemy trochę poszaleć i nadać wnętrzom nutkę ekstrawagancji zawsze możemy wybrać coś innego niż zdjęcie eksponujące krajobraz. A może nasze wakacyjne zdjęcia to uchwycone chwile z życia mieszkańców jakiegoś odległego kraju lub tętniące życiem ulice wielkiego miasta? A może chcemy wreszcie pokazać siebie i naszą rodzinę? Nie musimy przypominać sobie o rodzinnym pikniku na skraju rzeki tylko wtedy gdy sięgniemy do albumu lub będziemy segregować pliki w komputerze. Możemy uwiecznić tę chwilę na fototapecie.

Zatrzymaj lato

Fototapeta z wakacji to z definicji pamiątka z wakacji. Co zaskakuje to jedynie forma tej pamiątki. W dobie nowoczesnej technologii zdjęcia możemy zrobić bez potrzeby posiadania wysoko specjalistycznego sprzętu. Stąd gdy wracamy z wakacji dysponujemy zazwyczaj masą zdjęć. Co z tego gdy większość trafia do nigdy później nie otwieranych plików? Nie dajmy latu przeminąć i zatrzymajmy chwilę decydując się na fototapetę. Zatrzymajmy wakacyjną radość i beztroskę w naszych domach lub mieszkaniach na dłużej.