Jak przygotować plik do druku
Jak przygotować materiał do druku?
15 września 2019
Album ślubny
Album ślubny – trwała pamiątka z wyjątkowej uroczystości
22 maja 2020

Fototapeta to modny element dekoracyjny, który możemy spotkać w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, począwszy od biurowców, poprzez sklepy branżowe, skończywszy na wnętrzach prywatnych. O ile ozdoby ścienne w biurach czy sklepach powinny być w jakiś sposób spójne z tym, wokół czego koncentruje się działalność przedsiębiorstwa, o tyle we wnętrzach mieszkalnych panuje pełna dowolność.  Fototapety do domu mogą przyjmować najróżniejsze formy, stanowić tło dla innej kompozycji lub być najważniejszą ozdobą w pomieszczeniu.

Najmodniejsze fototapety do domu

W ostatnim czasie modne są zwłaszcza fototapety we wzory geometryczne, fototapety przedstawiające słynne obiekty architektoniczne, fototapety nawiązujące do motywów florystycznych, zwierzęcych i bajkowych czy też fototapety z cytatami. Gotową ozdobę można kupić w sklepie z artykułami dekoracyjnymi bądź zamówić drogą internetową od firm, które zajmują się produkcją fototapet, mat na pralkę czy lodówkę oraz naklejek ściennych.

Natomiast ci, którym zależy na umieszczeniu na ścianie niepowtarzalnej ozdoby, wykonanej na podstawie zdjęcia z prywatnej kolekcji, powinni skontaktować się z drukarnią oferującą wydruk fototapet ze zdjęć. Taka usługa znalazła się także w naszej ofercie (zobacz tutaj). Drukujemy ze zdjęć dostarczonych przez klientów bądź wybranych z naszej galerii zdjęć. Jeżeli klient chce dokonać retuszu zdjęcia oddanego do wydruku, również możemy się tym zająć.

Fototapety – efektowne i praktyczne ozdoby ścienne

Fototapeta stanowi świetny sposób na odnowienie pomieszczenia. Może nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru, bądź podkreślić jego dotychczasową funkcjonalność. Co ciekawe montaż efektownej, przykuwającej wzrok ozdoby ściennej wcale nie jest kłopotliwy – odbywa się niemal identycznie, jak montaż klasycznej tapety. Odpowiednio dobrana fototapeta (do wyboru kilka rodzajów podłoża) może przykryć nierówności na ścianie. Poza tym zniesie znacznie więcej niż pokryta ścianą farba. Jeżeli zainwestujemy w fototapetę wysokiej jakości, naprawdę dobrze zniesie działanie czynników atmosferycznych (szczególnie istotne w przypadku mocno nasłonecznionych pomieszczeń) i wielokrotne czyszczenie.

Fototapety do domu – salon i pokój dziecięcy

Jeżeli chodzi o pomieszczenia, w jakich najczęściej możemy spotkać fototapety, są to pokoje dzienne i pokoje dziecięce. Najczęściej fototapeta zajmuje jedną ścianę (całą) i montuje się ją za meblami służącymi do wypoczynku, czyli kanapą lub łóżkiem dziecięcym, wówczas większa część ozdoby pozostaje odsłonięta i cieszy oko domowników oraz przybyłych gości.

Fototapeta do domu może być spójna z kolorystyką wnętrza, bądź występować w kontrastowym kolorze. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb domowników. Pamiętajmy jednak, by z nowoczesnym designem i ciekawą kolorystyką szły w parze trwałość i staranne wykonanie.