Druk wielkoformatowy obecnie
11 marca 2019
Jak przygotować plik do druku
Jak przygotować materiał do druku?
15 września 2019

Gładkie białe ściany do niedawna uznawano za szczyt elegancji i nowoczesności. Śledząc blogi poświęcone tematyce dekoracji wnętrz, mogliśmy oglądać fotografie przedstawiające jasne, przestronne wnętrza, w których dominowały biel, beże i szarości. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego trendu na rzecz energetyzujących kolorów, które ożywiają wnętrza i dodają im charakteru. Ci, którzy nie są gotowi na pokrycie wszystkich ścian farbą o intensywnym zabarwieniu, mogą w ciekawy sposób udekorować jedną z nich. Do najmodniejszych dekoracji ściennych należą fototapety.

Fototapeta – tani i szybki sposób na efektowną ścianę

W ostatnich latach działalność rozpoczęło wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą tapet, fototapet czy naklejek dekoracyjnych. Duża konkurencyjność sprawiła, że fototapety dostępne są obecnie w bardzo atrakcyjnych cenach. Także jakość produktów jest coraz lepsza, zarówno jeśli chodzi o trwałość podłoża, jak i jakość samych nadruków.

Fototapety śmiało można zatem nazwać tanim i szybkim sposobem na efektowną ścianę. Szybkim, ponieważ dekorację przykleja się do ściany w ciągu kilku chwil, zupełnie tak samo, jak tradycyjną tapetę. Oczywiście można to zrobić bez pomocy fachowców, wystarczy stosować się do instrukcji dołączonej do produktu.

Najmodniejsze fototapety do pomieszczeń mieszkalnych

Fototapeta to na tyle uniwersalny element dekoracyjny, że może pojawić się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i biurowcach czy sklepach branżowych (np. sklep muzyczny, sklep z artykułami sportowymi, sklep z zabawkami itd.). W takim przypadku fototapety nie tylko zdobią ściany, ale też przywołują skojarzenia z daną branżą, co pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o pomieszczenia mieszkalne, tutaj panuje pełna dowolność. Motyw przedstawiony na fototapecie może, ale nie musi być spójny z zainteresowaniami właścicieli domu czy mieszkania. Ci, którzy interesują się sportem, mogą zainwestować w fototapetę z motywem piłkarskim. Ci, którzy są fanami szybkiej jazdy, mogą kupić fototapetę przedstawiającą auto sportowe. Obecnie najmodniejsze są jednak nowoczesne fototapety we wzory geometryczne i motywy roślinne, a także wszelkiego rodzaju widoki i panoramy.

Gdzie kupić fototapetę do swojego wnętrza?

Możliwości jest co najmniej kilka. Gotową fototapetę w standardowym rozmiarze kupimy w większości dużych sklepów z branży budownictwa i dekoracji wnętrz. Jeżeli jednak zależy nam na możliwości zamówienia fototapety na wymiar, do tego na wzmocnionym podłożu, powinniśmy prześledzić ofertę sklepów internetowych, które specjalizują się w realizowaniu tego typu zamówień.

Ci, którzy chcą umieścić na ścianie fototapetę wykonaną na podstawie własnej fotografii, również mają taką możliwość. Wydrukiem fototapet ze zdjęć zajmują się niektóre drukarnie, w tym także nasza drukarnia cyfrowa. Fototapetę można wykonać zarówno na podstawie prywatnej fotografii, jak i zdjęcia pochodzącego z banku zdjęć. Ważne, by było to zdjęcie dobrej jakości.