Nie lubisz nudy? Zobacz jakie nietypowe mogą być zaproszenia ślubne.

Jak przygotować zdjęcia do druku?
19 grudnia 2022
Jaki papier wybrać na zaproszenia ślubne?
12 stycznia 2023
Potrzebujesz zaproszeń ślubnych, ale klasyczne kwiaty i złocenia nie są dla Ciebie?
Mamy kilka pomysłów, jak możesz zmienić ślub w wyjątkową nietypową przygodę!

Wyjątkowy motyw przewodni

zaproszenie slubne kubus puchatek

Wesele nie musi być elegancką imprezą w stylu glamour. Możecie zamienić ją np. w podróż do krainy baśni, hippisowskie przyjęcie, czy imprezę o dowolnej tematyce i kolorystyce. Wszystko dzięki odpowiednio zaprojektowanym zaproszeniom, papeterii ślubnej i wystroju sali weselnej.

Oto historia „z życia wzięta”: pewnego dnia do naszej drukarni przyszła para młoda, która chciała zorganizować wesele, na którym motywem przewodnim będą Kubuś Puchatek i ulubiony klub piłkarski. Wydaje się niemożliwe? A jednak! Nasza graficzka stanęła na wysokości zadania i zaprojektowała zaproszenia i całą papeterię ślubną z Prosiaczkiem w szaliku kibica i Kubusiem Puchatkiem w czerwonej koszulce z logo klubu piłkarskiego, a na leśnej ścieżce zamiast Kłapouchego zobaczyć można… leżącą piłkę! Nietypowa będzie także papeteria ślubna, np. na planie stołów goście będą szukali siebie na trzymanych przez Kubusia balonikach :)

zwariowane wesele bajkowe zaproszenie

 

 

A może marzy się Wam bal jak z bajki Disneya?
Możecie wykorzystać podobizny postaci z ulubionych bajek w zaproszeniach i udekorować salę weselną wzorując się na sali balowej z Kopciuszka. Zastąpcie klasyczne numery stołów nietypowymi nazwami: Myszogród, Gumisiowa Dolina, czy Stumilowy Las. A zamiast standardowych wierszyków na zawieszkach na wódkę użyjcie podobizn bohaterów ze śmiesznymi hasłami, np. Mushu z Mulan: „No bardzo śmieszne, wiesz? Lejesz wódkę czy dalej się patrzysz?” lub dżin z Alladyna „Spełnię twoje trzy życzenia: Pojesz Popijesz A jutro poubolewasz”. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!

zaproszenie slubne kubus puchatek

 

 

 

Uwielbiacie podróże? Pochodzicie z różnych krajów i organizujecie międzynarodowe wesele? Postawcie na przygodę! Zamiast klasycznych zaproszeń zamówcie nietypowe zaproszenia ślubne w formie paszportu lub biletu lotniczego i zaproście Waszych gości w niezapomnianą podróż! Wyjątkowego efektu Waszym zaproszeniom dodadzą złote wykończenia.
Salę udekorujcie jakby była mapą świata – stoły mogą być oznaczone nazwami kontynentów, krajów lub miast, a na zawieszkach na alkohol napiszcie słowo „miłość” lub „kocham Cię” w różnych językach, także tych mało znanych – niech goście trochę pogłówkują...

 

 

zaproszenie ślubne ażurowe

Ażurowa elegancja


Aby stworzyć ciekawe zaproszenia ślubne możemy wykorzystać zaawansowane technologie. Z pomocą przychodzi tu laserowe wycinanie kształtów. Zaproszenia nie muszą wcale być kwadratowe lub prostokątne. Wasze zaproszenie może mieć dowolny kształt! Z kolorowego ozdobnego papieru można wykonać ażurową, otwieraną na cztery strony kopertę, do której wkleicie zaproszenie. Można też wykonać zaproszenie z ażurowymi kieszonkami na dodatkowe karteczki z informacjami. Kolejną propozycją są zaproszenia z wyciętym kształtem młodej pary. Winietki również można przyozdobić wycinając w nich kształt serca. A co powiecie na grawer? Tekst zaproszenia może być w całości wygrawerowany – uzyskamy dzięki temu niepowtarzalny efekt głębi.

 

 

Nietypowy materiał

zaproszenie slubne drewniane

 

Kto powiedział, że zaproszenia muszą być wykonane z papieru? Do wyboru mamy dużo więcej opcji! Coraz większą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne na pleksi – wyjątkowo pięknie prezentują się zaproszenia w całości grawerowane.

Jeśli wolicie rozwiązanie bardziej ekologiczne, to idealnie sprawdzą się zaproszenia grawerowane drewniane. Mogą to być zaproszenia kwadratowe, prostokątne, z ażurowym wykończeniem lub o zupełnie nietypowym kształcie. Całkiem nietypowym rozwiązaniem będą zaproszenia ślubne drewniane otwierane – wykonane z dwóch sklejonych warstw drewna, przy czym z górnej warstwy wycięty jest podnoszony fragment (np. w kształcie koła, serca lub zupełnie nieregularny), po odsłonięciu którego ukazuje się wygrawerowana w dolnej warstwie treść zaproszenia.

zaproszenie slubne zlote

 

 

Wciąż za mało? Do dyspozycji mamy także laminaty grawerskie, pleksi kolorowe, pastelowe, metalizowane i lustrzane, czy korek.

Pamiętajcie, że można łączyć ze sobą różne materiały uzyskując cudne efekty.
Co powiecie na Wasze imiona wygrawerowane w złotej lustrzanej pleksi przyklejonej do pierwszej strony zaproszeń? Idealnie wpasuje się w nadrukowany geometryczny kształt. Niepowtarzalnego charakteru doda tu jeszcze złota pleciona tasiemka i nietypowe zaproszenie ślubne gotowe!

 

Potrzebujesz zaproszeń ślubnych, ale klasyczne kwiaty i złocenia nie są dla Ciebie?
Mamy kilka pomysłów, jak możesz zmienić ślub w wyjątkową nietypową przygodę!