Album ślubny – trwała pamiątka z wyjątkowej uroczystości

Fototapety
Fototapety do wnętrz mieszkalnych
19 października 2019
Pomysły na jesienne dekoracje
11 października 2022

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Przygotowania do tej wyjątkowej nocy trwają zazwyczaj wiele miesięcy i obejmują m.in. podpisanie umowy z fotografem, który wykona zdjęcia w kościele lub urzędzie oraz na sali weselnej. Najczęściej aparat towarzyszy również przygotowaniom weselnym, fotograf stara się jak najpiękniej uchwycić moment zakładania welonu czy wiązania męskiej muchy. Po zakończeniu uroczystości, gdy emocje nieco opadną, nowożeńcy otrzymują od fotografa klip z najlepszymi zdjęciami i podkładem muzycznym oraz wszystkie fotografie zebrane w jednym pliku. Przejrzenie zawartości pliku pozwala na wybranie zdjęć, które mają trafić do druku, a następnie utworzyć albumy ślubne.

Tradycyjny album, fotoalbum czy fotoksiążka?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że obecnie niemal każdy posiada smartfon wyposażony w dobrej jakości aparat. Dzięki temu robimy mnóstwo zdjęć, ale niestety nie traktujemy ich jako czegoś wartościowego, cennego. Wiele zdjęć ulega przypadkowemu skasowaniu bądź ginie wśród innych plików na komputerze. Chyba nikt nie chce, by taki sam los spotkał fotografie ślubne, dlatego przynajmniej część z nich warto przechowywać w wersji papierowej.

Aby uzyskać papierowe fotografie w określonych wymiarach, plik ze zdjęciami należy dostarczyć do zakładu fotograficznego lub punktu (np. w centrum handlowym), który zajmuje się szybkim wywoływaniem zdjęć. Zlecenie na wydruk fotografii można złożyć także drogą internetową. Niezależnie od tego, gdzie będziemy wywoływać zdjęcia ślubne, zawsze powinniśmy jasno określić, jakiego efektu oczekujemy. Fotografie ślubne powinny być zdjęciami dobrej jakości, trwałymi, zarówno jeśli chodzi o jakość podłoża, jak i trwałość samego druku. Tylko takie zdjęcia będą się korzystnie prezentować w tradycyjnym albumie ślubnym.

Fotoksiążka a fotoalbum

Doskonałą alternatywą dla klasycznych albumów fotograficznych są fotoksiążki i fotoalbumy. Co ciekawe, wiele osób używa tych nazw wymiennie, podczas gdy fotoksiążka zdecydowanie nie jest tym samym, co fotoalbum. Produkty te różnią się m.in. technologią produkcji. W fotoksiążkach mamy wysokiej jakości kolorowy wydruk, w fotoalbumach projekty naświetlane są tak, jak tradycyjne odbitki, a następnie zdjęcia zgrzewa się specjalną technologią. Porównując zdjęcia wykonane na najlepszej maszynie drukarskiej z fotografiami pozyskanymi w technologii naświetlania, zaobserwujemy, że drugie rozwiązanie pozwala na uzyskanie zdjęć w jeszcze lepszej jakości. Ponadto strony w fotoalbumie są znacznie grubsze i sztywniejsze, co sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo efektowanie. Dlatego też, w przypadku relacji z uroczystości ślubnych, większość klientów decyduje się na wykonanie eleganckiego fotoalbumu.

Nowoczesne albumy ślubne

Dzięki fotoalbumom ślubnym wszystkie zdjęcia ze ślubu i wesela zgrupowane są w jednym miejscu i nie istnieje obawa, że któreś z nich przypadkowo wypadnie, ulegnie zniszczeniu lub się zawieruszy. Nowoczesny album ślubny to gwarancja, że wspomnienia z tego wyjątkowego dnia zostaną zachowane na zawsze i to w wyjątkowo pięknej formie.

Z uwagi na duże zainteresowanie fotoalbumami i sporą konkurencję na rynku drukarskim, albumy ślubne dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, co sprawia, że nowożeńcy wykonują je nie tylko dla siebie, ale również swoich rodziców, świadków i innych bliskich osób. Przenosząc wspomnienia na kartę albumu, tworzymy nie tylko piękną pamiątkę dla siebie, ale również wyjątkowy upominek dla najbliższych. Możemy samodzielnie opracować projekt takiego albumu i dostarczyć go do drukarni bądź poprosić o wykonanie projektu na miejscu. Zatrudniony w drukarni grafik tworzy projekt w specjalnym programie do projektowania fotoksiążek i fotoalbumów, następnie przekazuje go do akceptacji przez klienta. Po akceptacji przystępuje się do drukowania poszczególnych stron i okładki. Ostatnim  etapem prac nad albumem ślubnym jest złożenie go w jedną całość.