Kreatywnie – kartonowy ludzik
10 stycznia 2014
Ręcznie malowane pejzaże
21 stycznia 2014

Fotoobrazy to, jak sama nazwa wskazuje, obrazy stworzone ze zdjęć. Cieszą się ostatnimi latami sporą popularnością w sklepach z artykułami dekoracyjnymi do domów i mieszkań. Pomimo popularności, wybór fotoobrazów w sklepach jest dość ograniczony, a bardzo wiele wzorów się powtarza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu wybrać swoją ulubioną grafikę i stworzyć własny fotoobraz. Nasza drukarnia coraz częściej realizuje takie zlecenia na prośbę klienta. Wbrew obiegowym sądom, stworzenie takiego obrazu nie jest drogie.

Do stworzenia własnego fotoobrazu potrzebujemy oczywiście interesującej nas grafiki. Druk cyfrowy nie stanowi niemalże żadnych ograniczeń co do wielkości obrazu i jego kolorystki. Dużą zaleta jest też szybkość  – druk odbywa się bezpośrednio z komputera, bez potrzeby tworzenia wzorów i forma drukarskich; powstaje więc w ekspresowym tempie. Nie trzeba się tez obawiać o jakość naszego obrazu, drukarki ploterowe wykorzystują najnowocześniejsze tusze do druku, stworzone z myślą o długoletniej trwałości i odporności na min. wilgoć i długa ekspozycję na światło.

Fotoobrazy tworzy się nanosząc grafikę na podłoże – może być to papier, może to być płyta PCV – plotery mają możliwość zadrukowania niemal każdej powierzchni. Spora popularnością cieszy się oferta wydruków na płótnach. Grafikę lub zdjęcie nanosi się wówczas na płótno malarskie – to samo, na którym artyści malują swoje dzieła. Gotowe wydruki naciąga się na ramy i nasz własny wybrany obraz jest gotowy do powieszenia na ścianie.

zdjecia na plotnie wroclaw