Jak przygotować zdjęcia do druku?

Idealny prezent na Święta
25 listopada 2022
Nie lubisz nudy? Zobacz jakie nietypowe mogą być zaproszenia ślubne.
12 stycznia 2023

Jak przygotować zdjęcia do druku, by były naprawdę wyraźne? Właśnie z takim pytaniem zmaga się wielu naszych klientów. Jako profesjonalna drukarnia dołożymy wszelkich starań, by zrealizowany przez nas wydruk był jak najlepszej jakości, jednak przygotowanie zdjęć do druku przez klienta jest również bardzo ważne. Jak to zrobić?

Przygotowanie zdjęć do druku

Dlaczego odpowiednie przygotowanie zdjęć do wydruku jest aż tak ważne? Przede wszystkim wpływa to na czas realizacji zamówienia. Im szybciej otrzymamy plik w odpowiednim formacie, tym szybciej go wydrukujemy. Dbamy o to, by realizowane przez nas usługi, spełniały najwyższe standardy. Właśnie dlatego, jeśli uznamy, że dane zdjęcie nie nadaje się do druku, kontaktujemy się z naszymi klientami proponując możliwe rozwiązania. Na przykład zmianę rozmiaru — tak, żeby wydrukowane zdjęcie wyróżniało się najlepszą jakością.

Jak przygotować zdjęcia do druku?

Przede wszystkim, zanim zdecydujesz się na wydrukowanie danego zdjęcia, upewnij się, że jest ono wyraźne. Być może w swojej kolekcji masz podobne ujęcie, które jest mniej rozmazane? Zwróć też uwagę na to, żeby był to oryginalny plik (a nie pomniejszony – np. ściągnięty z portali społecznościowych). Im lepszej jakości (ostrości i rozdzielczości) zdjęcie, tym większe powiększenie będzie można z niego uzyskać.

Gdy wybierzesz już konkretne zdjęcie, sprawdź, jakie formaty plików są akceptowane przez drukarnię. W przypadku drukarni Gutenberg wymagane są pliki:

  • JPG,
  • TIFF,
  • PDF.

Jest to bardzo ważne ze względu na używane przez drukarnię oprogramowanie graficzne. Dzięki temu nie pojawią się błędy, które mogłyby wpłynąć na względy estetyczne wydruku.

Jeżeli zdjęcie, które chcesz wydrukować, masz wyłącznie w innym formacie, skontaktuj się z naszymi pracownikami. Uzgodnimy, czy realizacja takiego zamówienia będzie możliwa. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Dla ułatwienia prosimy też o zapisywanie wszelkich tekstów zamieniając na krzywe. Jeśli chodzi natomiast o rozdzielczość, to standardowe pliki należy zapisywać w 300 dpi.

Jak przygotować zdjęcia do wydruku na płótnie?

Możliwość drukowania na płótnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tak wydrukowane zdjęcie może zdobić ścianę salonu, biura albo być podarowane w formie prezentu. Pamiętaj jednak o tym, że jakość wydruku zależy nie tylko od nas, ale też tego, jak przygotujesz zdjęcie do druku. W przypadku druku na płótnie potrzebny jest plik, który został powiększony o 2,5 cm z każdej strony — po bokach obrazu. Najlepiej też, jeśli takie pliki zostaną zapisane jako PDF, a ich rozdzielczość wyniesie 200 dpi.

W razie potrzeby możemy przygotować zdjęcie do wydruku na płótnie za Ciebie. Wystarczy, że prześlesz do nas konkretne zdjęcie i podasz rozmiar interesującego Cię formatu wydruku. Przeanalizujemy je pod względem jakościowym i przygotujemy do druku, za co zapłacisz 12 zł. Jeśli natomiast konieczny będzie większy retusz, opłata może być wyższa. Zanim jednak podejmiemy się jakichkolwiek działań, skonsultujemy to z Tobą.

Przygotowanie zdjęć do wydruku w formie fotoksiążki

Drukarnia Gutenberg to miejsce, w którym zrealizujesz druk małoformatowy pod różną postacią. Ciekawym pomysłem na prezent są na przykład fotoksiążki. Jak przygotować zdjęcia do druku, by otrzymać taką książkę?

Gdy już wybierzesz zdjęcia, ponumeruj je według kolejności — tak, żebyśmy mogli je łatwo uporządkować. Możesz je dostarczyć w wersji elektronicznej, ale jeśli chcesz użyć wydrukowanych już zdjęć, to je zeskanujemy. Zanim przejdziemy do drukowania, przedstawimy Ci ostateczną wersję projektu. Dzięki temu przekonasz się, jak zamówiona fotoksiążka będzie się prezentowała w całości.

Oczywiście, jeśli masz konkretny pomysł na taką fotoksiążkę, możesz przygotować projekt w dowolnym programie graficznym.

Nasza drukarnia we Wrocławiu to miejsce, w którym realizujemy wydruki w najkrótszym możliwym terminie, nawet na ten sam dzień. Myśląc o zadowoleniu naszych klientów dbamy o najmniejsze szczegóły. Właśnie dlatego aż tak istotne jest przygotowanie zdjęć do druku. Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, jak przygotować zdjęcia do druku 10 × 15 lub w innym formacie, zapraszamy do kontaktu.

U nas zrealizujesz: