Nie lubisz nudy? Zobacz jakie nietypowe mogą być zaproszenia ślubne.
12 stycznia 2023
Jak przygotować album ślubny?
3 lutego 2023

Organizujesz przyjęcie weselne? Zastanawiasz się jaki papier na zaproszenia ślubne sprawdzi się najlepiej? Niewątpliwie nie jesteś sam. Wiele par młodych dopasowuje do siebie nawet najdrobniejsze elementy, tak by mogły one stanowić jednolitą całość. Często więc zaproszenia ślubne utrzymane są w tej samej kolorystyce co winietki na stół, plan gości czy menu. Warto więc zadbać o to, by wykorzystać wysokiej jakości papier, który nie tylko sprawi, że zaproszenia doskonale się prezentują, ale przede wszystkim są trwałe.

Jaki papier na zaproszenia ślubne?

Zaproszenia na ślub i wesele z roku na rok wyróżniają się nowymi, ciekawymi formami. Prócz klasycznej składanej wersji, spotkać możemy się także z zaproszeniami składanymi w rulon czy stanowiącymi pojedyncze kartki spięte ze sobą ozdobną wstążką. Możliwości na poinformowanie najbliższych o planowanym ślubie jest wiele, jednak niezmienny jest fakt, że niezależnie od kształtu i formy, wciąż najpopularniejszym materiałem jest papier. W naszej drukarni znajdziesz szeroki wybór rozwiązań, które ułatwią Ci stworzenie wymarzonych zaproszeń ślubnych. Papiery ozdobne dostępne w Gutenberg to starannie wyselekcjonowane propozycje, spośród których każdy znadzie coś idealnego dla siebie.

Choć możliwości w zakresie stworzenia zaproszeń ślubnych jest wiele, zdecydowana większość osób wybiera gotowe rozwiązania. Są one co prawda estetycznie wykonane, jednak znacznie ciekawsze, a przede wszystkim niebanalne i oryginalne jest samodzielne stworzenie zaproszeń ślubnych. Mowa tu nie o tym, aby każde z nich wykonywać ręcznie, ale by mieć pełną kontrolę nad poszczególnymi jego elementami.

Jaki papier do zaproszeń – na co zwrócić uwagę?

Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów papieru. Choć wielu osobom to papier czerpany kojarzy się z materiałem, z jakiego wykonywane są zaproszenia ślubne, w praktyce, należy zwrócić uwagę na wiele innych parametrów. Jaki papier do zaproszeń sprawdzi się najlepiej?

  • gramatura – to jeden z kluczowych parametrów, który należy brać pod uwagę przy wyborze papieru do zaproszeń. Najczęściej wybierany jest jednak papier o gramaturze 250 g/m³, który zapewnia optymalną sztywność zaproszeniom, a jednocześnie nie daje efektu kartki z bloku technicznego. Jeśli zastanawiasz się jednak jaki papier wybrać na zaproszenia ślubne, które mają mieć postać nieskładanej kartki, warto postawić na gramaturę ok. 400 g/m³.
  • kolor papieru – jego wybór uzależniony jest przede wszystkim od preferencji narzeczonych. Wciąż popularnym kolorem jednak jest klasyczna biel, kremy i beże.
  • rodzaj – aby zaproszenia prezentowały się dostojnie, należy zadbać o odpowiedni papier. Doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla wydruków personalizowanych jest papier kredowy, a więc powlekany. Delikatnie połyskująca faktura dodaje zaproszeniom elegancji i szyku. Wiele par decyduje się także na mniej standardowe rozwiązania, jakim są papiery tekturowe wykonane w naturalnym stylu czy perłowe.

Nadal zastanawiasz się jaki papier wybrać do zaproszenia na ślub? Musisz pamiętać nie tylko o tym, by prezentował się on atrakcyjnie, ale przede wszystkim możliwy był na nim druk. Drukarnia Wrocław to miejsce, w którym znajdziesz szeroki wybór materiałów przeznaczonych do wydruku zaproszeń i nie tylko. U nas, pod okiem specjalistów wybierzesz idealny papier na zaproszenia ślubne Wrocław, a także skorzystasz z usługi ich profesjonalnego wydruku.