Trendy w druku 2017
8 marca 2017
Drukarnia Gutenberg
Najlepsza drukarnia Wrocław
25 maja 2017

Zdjęcia ślubne jako najważniejsze pamiątki ze ślubu

Jednym z najprzyjemniejszych momentów dla pary młodej, tuż po zakończeniu udanego wesela, jest otwieranie otrzymanych prezentów. Najczęściej młodzi dostają pieniądze, które mają ułatwić im start na nowej drodze życia. Prezentów w formie typowo pamiątkowej trafia się niewiele – czasem jakiś obraz, oryginalna grafika, maskotka. Niewątpliwie najważniejszą pamiątką z tego wyjątkowego dnia są zdjęcia ślubne. Warto dołożyć wszelkich starań, by wspomniane pamiątki ze ślubu prezentowały się jak najlepiej.

Pamiątki ze ślubu pomogą odtworzyć w pamięci ciąg wydarzeń z tego dnia

Zdjęcia robione w trakcie uroczystości, czyli zarówno podczas składania przysięgi małżeńskiej w kościele, jak i w trakcie przyjęcia weselnego, pozwolą zapamiętać wydarzenia jak najlepiej i jak najdłużej. To oczywiste, że po wielu latach niektóre obrazy zacierają się w pamięci, a pamiątki ze ślubu ułatwią odtworzenie ciągu wydarzeń. Wspaniale jest wrócić pamięcią do miejsc, w których odbywała się ślubna sesja plenerowa. Na przestrzeni lat krajobraz bardzo się zmienia, zmieniają się także ludzie – państwo młodzi oraz zaproszeni na wesele goście.

W jaki sposób wyeksponować i zachować zdjęcia ślubne?

Najczęściej firmy specjalizujące się w filmowaniu uroczystości rodzinnych, przekazują filmy i zdjęcia zapisane na przenośnych nośnikach. Niekiedy wydruk fotografii również wchodzi w skład i cenę świadczonych usług, ale nie zawsze. Wówczas państwo młodzi mogą dokonać wydruku wybranych zdjęć w pracowni fotograficznej bądź drukarni, takiej jak nasza. Warto rozważyć wydruk zdjęć, ponieważ zupełnie inaczej ogląda się fotografie papierowe aniżeli obrazy wyświetlane na ekranie komputera. Papierowe pamiątki ze ślubu można włożyć do albumu, ustawić w ozdobnych ramkach bądź zlecić wykonanie fotoksiążki. Taka forma przechowywania zdjęć jest nie tylko ładna, ale i bezpieczna – być może za kilkadziesiąt lat po stare, papierowe, klimatyczne fotografie chętnie sięgną zaciekawione wnuki.

Pamiątki ze ślubu warto stworzyć we współpracy z drukarnią

Drukarnie oferują wyższą jakość wydruków graficznych, aniżeli pracowanie fotograficzne. Dzięki współpracy z drukarnią młodzi małżonkowie mogą zyskać piękne zdjęcia – wysokiej jakości wydruk na porządnym papierze, ale też pamiątki innego rodzaju: fotoksiążki, fotoobrazy, plakaty, itd. Drukarnie oferują wydruk zdjęć na różnych materiałach, nie tylko najpopularniejszym papierze fotograficznym.

Fotoobrazy i fotoalbumy ślubne

Fotoobraz to wydruk wykonywany najczęściej na papierze bądź płótnie. Zdjęcie ślubne w takiej formie będzie stanowiło doskonałą, trwałą i cieszącą oko pamiątkę. Fotoobrazy charakteryzuje bogata, żywa kolorystyka, odporność na zarysowania i działanie promieniowania UV, co istotne, gdy ślubny obraz wisi w słonecznym pomieszczeniu. Fotoalbumy to z kolei pamiątki ze ślubu, zawierające rozkładówki wydrukowane na papierach fotograficznych wysokiej jakości. Zdjęcia zamieszczone w książkach tego typu wyglądają wyjątkowo efektowanie, ponadto nie można ich zgubić (zdjęcie włożone do tradycyjnego albumu fotograficznego może się zawieruszyć). Fotoalbumy ślubne mają być piękne i trwałe, ponieważ stanowią często eksploatowaną pamiątkę na lata.