Fototapety – oryginalne ozdoby
17 sierpnia 2018
Fototapety ze zdjęć
26 listopada 2018

Przygotowania do ślubu i wesela

Tradycyjne wesele wymaga wielu przygotowań. Co prawda przygotowania te wyglądają inaczej niż miało to miejsce kilkadziesiąt lat temu, ale są elementy, które pozostały niezmienione. Dziś nie musimy organizować krzeseł, stołów, zastawy stołowej, a nawet kucharek, bowiem wszystko znajduje się w ofercie sali weselnej. Nadal konieczne jest jednak przygotowanie zaproszeń ślubnych. Nawet jeśli nie urządzamy tradycyjnego wesela, a jedynie skromny obiad w restauracji, powinniśmy wręczyć gościom stosowane zaproszenie.

Kiedy rozpocząć przygotowania do ślubu i wesela?

zaproszenia ślubneNiegdyś przygotowania ślubne ruszały tuż po ogłoszeniu zaręczyn. Dziś nie zawsze tak się dzieje. Pierścionek zaręczynowy wcale nie oznacza, że rychło odbędzie się ślub. Jeśli jednak decyzja zostaje podjęta, termin wybrany, w pierwszej kolejności narzeczeni rezerwują salę. Niekiedy okazuje się, że w wybranym terminie żadna z branych pod uwagę restauracji nie jest wolna i konieczna jest zmiana terminu. Współcześnie salę rezerwuję się na około 2 lata przed ślubem, choć oczywiście są szczęśliwcy, którym udaje się wszystko zorganizować w przeciągu kilku miesięcy.

Pozostałe przygotowania mogą rozpocząć się znacznie później. Konieczne będzie wynajęcie zespołu muzycznego lub wodzireja oraz dopełnienie wszelkich formalności w kościele i/lub urzędzie stanu cywilnego. W zależności od upodobań, przyszli małżonkowie przeglądają także oferty firm zajmujących się kamerowaniem uroczystości i wykonywaniem fotografii ślubnych. Oczywiście konieczne jest także przygotowanie stosowanych ubrań. Poszukiwanie sukni ślubnej niekiedy pochłania naprawdę sporo czasu.

Materiały papiernicze jako element przygotowań ślubnych

ślubZaproszenia ślubne należy kupić/zamówić z wyprzedzeniem. Pamiętajmy, że goście muszą mieć czas na przygotowanie prezentu, odpowiedniego ubrania, zorganizowanie opieki dla dzieci czy uzgodnienie z pracodawcą dnia wolnego. Muszą mieć czas na podjęcie decyzji czy w ogóle wezmą udział w uroczystości. Dziś zupełnie naturalne jest to, że prosimy, by goście w danym terminie potwierdzili swoje przybycie.

Zaproszenia ślubne kupimy w każdej księgarni czy sklepie z artykułami papierniczymi. Dziś jednak wiele osób decyduje się na przygotowanie oryginalnych zaproszeń w porozumieniu z drukarnią. Na takim zaproszeniu można umieścić dowolny tekst, fotografię czy zdobienie. Dotyczy to także pozostałych materiałów papierniczych, związanych z uroczystością ślubną, takich jak: winietki, tablica gości, karty menu, karty z numerami stołów i wiele innych. Jeżeli wszystko zostanie wykonane w tym samym stylu, zyskamy piękną oprawę uroczystości ślubnej i wesela.

Przygotowania do ślubu często obejmują także to, co wydarzy się po uroczystości. Na pewno odbędzie się przegląd prezentów, liczenie pieniędzy oraz przegląd pamiątek. Jedną z niezwykłych pamiątek może być drzewko ślubne, które należy przygotować wraz zaproszeniami i innymi materiałami papierniczymi. Drzewko ślubne to nic innego jak obraz drzewa na płótnie, który zawiera także imiona nowożeńców, datę zaślubin i krótki wierszyk. W trakcie uroczystości zostaje „obsypane” odciskami palców gości weselnych.