Ślub zimą – praktyczne porady

Zaproszenia ślubne
22 sierpnia 2017
Fototapety ze zdjęć
24 stycznia 2018

Ślub zimą – dlaczego warto

Ślub to niewątpliwe jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Poza oczywistymi sprawami jak osobista realizacja i osiągnięcie szczęścia, ślub to także właściwa oprawa i sceneria, które mają duży wpływ na całą uroczystość i radość zgromadzonych gości. Ze względu na warunki klimatyczne i specyfikę stroju panny młodej wiele osób decyduje się na ślub wiosną, latem lub wczesną jesienią. Wtedy pogoda sprzyja najbardziej i wtedy także możemy liczyć na piękną oprawę uroczystości. Kto nie marzyłyby o ślubie w plenerze w otoczeniu zakwitających kwiatów i soczystej zieleni lub o ślubie w słoneczny dzień w kolorach złotej jesieni. Jednak nie zapominajmy o zimie. Mimo, że wielu osobom zima kojarzy się z pluchą, zimnem i zawieruchą są przecież piękne zimowe dni, kiedy śnieg wesoło skrzypi nam pod nogami. Ślub zimą może być także dobrym pomysłem pod warunkiem jednak, że właściwie się do niego przygotujemy i będziemy w pełni świadomi czego możemy się spodziewać.

Ślub zimą – praktyczne porady

Ślub zimą to wyzwanie. Musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, które pomijamy w przypadku ślubu w innej porze roku. Po pierwsze, pogoda. Jak wiadomo pogody nigdy nie przewidzimy biorąc jednak ślub zimą wiemy, że będzie po prostu zimno, nie zawsze również mamy szansę na piękny słoneczny dzień z bielutkim śniegiem. W związku z tym państwo młodzi, a panna młoda w szczególności muszą wybrać odpowiednie stroje. Nie chodzi tutaj o przesadę i stroje zimowe. Wystarczy po prostu ciepły płaszcz czy futerko dla panny młodej, które nie pozwolą zmarznąć. Suknia ślubna w żaden sposób nie musi się różnić od tych wybieranych wiosną czy latem. Co ciekawe, może mieć dodatkowe elementy nawiązujące do zimowej aury wplecione w tkaninę czy welon. Kolejna kwestia to właściwe dekoracje. Zima jak wiadomo to odcienie bieli. Warto wykorzystać śnieżnobiałą biel w dekoracjach kościoła, sali weselnej czy w zaproszeniach i skontrastować ją z jakimś mocniejszym kolorem. Takie połączenie może ożywić scenerię  a jednocześnie w pełni harmonizować z zimową aurą.

Ślub zimą – zaproszenia

Planując ślub zimą nie zapominajmy oczywiście o zaproszeniach. Wybierając zaproszenia mamy kilka możliwości, możemy zamówić już gotowe, możemy sami je zaprojektować lub zlecić projekt drukarni, która się specjalizuje w tego typu rzeczach. Bez względu na to jaką opcję wybierzemy ważne, aby projekt i oprawa graficzna zaproszenia ślubnego harmonizowała z porą roku, w której bierzemy ślub. Pączkujące kwiaty będą wyglądać po prostu dziwnie w zimowej scenerii. Na szczęście zima sama dostarcza wielu inspiracji, które z powodzeniem możemy wykorzystać przy projektowaniu zaproszenia. Pomyślmy choćby o magicznej strukturze płatków śniegu. Ich niesamowita budowa i sam fakt, że nie ma dwóch identycznych płatków sprawia, że ten motyw możemy idealnie wkomponować w zaproszenie. Ślub to przecież unikalna więź z drugim człowiekiem – magiczna i niepowtarzalna jak płatek śniegu. Takich inspiracji może być oczywiście więcej. Warto zatem dać się ponieść wyobraźni i wykorzystać porę roku w pełni.