Jaki papier wybrać na zaproszenia ślubne?
12 stycznia 2023
Jak zrobić fototapetę ze zdjęcia?
10 marca 2023

Zbliża się najważniejszy dla Ciebie dzień w życiu? Chcesz zachować wspomnienia i zastanawiasz się jak przygotować album ślubny jako pamiątkę, którą zachowasz na zawsze lub podarujesz bliskim jako podziękowanie za przybycie? Najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie wszystkich zdjęć profesjonalnej drukarni, która stworzy idealną pamiątkę dla pary młodej, korzystając z programów komputerowych, które zaprojektują okładkę i wnętrze fotoksiążki w odpowiednim stylu. Przeczytaj, co musisz zrobić!

Fotoksiążki, fotoalbumy jako pamiątka ślubu i wesela

Jak wiadomo, ślub i wesele to dla pary młodej jedno z najważniejszych dni w życiu, dlatego oczywiste jest, że małżeństwo chce zatrzymać te wspomnienia na całe życie. Rzadko kiedy spotyka się już klasyczne wywoływanie zdjęć i wkładanie ich do albumu z przeźroczystą folią, tak jak to było robione kilkanaście lat temu. Nowoczesne fotoksiążki i fotoalbumy to idealne rozwiązanie, które tworzone jest jako zestawienie najważniejszych zdjęć w otoczeniu pięknej grafiki i ilustracji w delikatnym stylu. Można go dopasować do klimatu, który panował na uroczystości. Boho, vintage? Nie ma problemu!

Co wybrać — fotoksiążkę, czy album ślubny? Wszystko zależy od budżetu i ilości zdjęć. Fotoksiążki mają format A4 (pion lub poziom), twardą zadrukowaną okładkę i są klejone w grzbiecie, więc nie otwierają się na płasko. Można za to umieścić w nich więcej zdjęć — standardowo 120-160 zdjęć. Fotoalbumy to rozwiązanie bardziej ekskluzywne, mają format 30 × 30 cm (po rozłożeniu 60 × 30 cm), mają standardowo 10 rozkładówek otwieranych na płasko i mieści się w nich zazwyczaj ok. 60 zdjęć.

Jak zrobić album ślubny z pomocą drukarni Wrocław?

Chcąc zlecić wykonanie fotoalbumu, wystarczy dostarczyć wszystkie zdjęcia, które mają być zawarte w książce i wstępny zamysł, który zostanie wykorzystany i podkręcony przez specjalistów w programach do projektowania tego typu albumów. Do każdej fotoksiążki graficy podchodzą indywidualnie, biorąc pod uwagę wskazówki klienta.

Można również samemu zaprojektować fotoalbum z własną wizją. Należy wtedy pamiętać o wytycznych dotyczących projektowania. Strony do wnętrza fotoksiążek A4 powinny mieć format 215 × 302 mm (czyli format netto 210 × 297 mm i 2,5 spady), a do fotoalbumów projektujemy rozkładówki 61 × 31 cm (format netto 60 × 30 cm i 5 mm spady) cm. Okładka do fotoksiążek A4 powinna mieć format 48 × 35 cm (fotoksiążka pionowa) lub 66 × 26 cm (fotoksiążka pozioma), natomiast do fotoalbumów 30 × 30 potrzebny jest format okładki 67 × 35 cm. Przy projektowaniu okładki należy pamiętać, że ok. 2,5 cm od każdej krawędzi potrzebne jest na oprawę, więc nie należy umieszczać tam napisów i innych istotnych elementów.

Charakterystyka fotoalbumów

Drukowane fotoalbumy ślubne Wrocław posiadają twardą i laminowaną oprawę, dlatego też produkt wygląda jak profesjonalna książka dedykowana młodemu małżeństwu. Wszystkie zdjęcia drukowane są na wysokiej jakości papierach ozdobnych (można obejrzeć je w naszej drukarni), przy wykorzystaniu maszyn graficznych najwyższej jakości.

Jeśli nadal masz wątpliwości jak przygotować własny album ślubny i czy podołasz temu zadaniu, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą, jaka grubość fotoksiążki będzie odpowiednia, w zależności od posiadanej ilości zdjęć.

Dlaczego warto zrobić album ślubny po ceremonii?

Zapewne znasz to uczucie z doświadczenia, gdy chcesz powrócić wspomnieniami do jakiejś chwili lub obejrzeć zdjęcia ze znajomymi i musisz przeglądać galerię w telefonie godzinami, aby znaleźć ulubione ujęcia.

Żeby uniknąć tego w przyszłości, warto tworzyć fotoksiążki po każdym ważniejszym wydarzeniu, czy to będzie ślub połączony z weselem, czy wielkie wakacje, a może chrzest czy rozdanie dyplomów po ukończonej szkole wyższej.

Sięgając na półkę, w sekundę będziesz miał w rękach konkretne zdjęcia, którymi chcesz się pochwalić lub powspominać słoneczne dni podczas szarej i pochmurnej zimy.

Chcąc zatrzymać jeszcze więcej chwil, sprawdź pełną ofertę, którą ma Drukarnia Wrocław.